Geolokalizacja adresu IP


Podaj adres IP lub domenowy:
(np. 94.40.70.59 lub google.com)

Adres IP:44.200.168.16 (Twój własny adres)
Adres domenowy:ec2-44-200-168-16.compute-1.amazonaws.com
Kraj:United States
Region:Virginia
Miasto:Ashburn
Dostawca Internetu (ISP):Amazon.com
Internet mobilny:Nie
Jeżeli lokalizacja Twojego adresu IP jest nieprawidłowa, kliknij tutaj, aby spróbować zlokalizować się dokładniej.


Dokładna geolokalizacja własnego adresu IPGeolokalizacja adresu IP, czyli określenie położenia geograficznego komputera lub innego urządzenia sieciowego na podstawie adresu IP nie jest w 100% dokładna. O ile w przypadku dużych miast można przyjąć, że wskazania są z reguły są prawidłowe (dokładność 85-90%), to w przypadku wsi i mniejszych miasteczek, trzeba przyjąć dokładność rzędu kilkudziesięciu kilometrów. Zatem często może być wskazywane sąsiednie (z reguły większe) miasto.
W przypadku Internetu mobilnego (3G, LTE) często nie jest podawana rzeczywista lokalizacja użytkownika lecz lokalizacja siedziby dostawcy Internetu. Wtedy w zasadzie poprawnie podawana jest tylko nazwa kraju.

Jak działa Geolokalizacja IP? Sam adres IP nie daje wprost żadnej informacji o fizycznej lokalizacji urządzenia, do którego jest on przypisany. Nie istnieje żadna reguła, według której można by przyporządkować adres do danego miasta, regionu ani nawet kraju. Można jednak skorzystać z faktu, że konkretni dostawcy Internetu mają przypisane konkretne pule adresowe. Na tej podstawie tworzone są bazy danych zawierające powiązania między konkretną pulą adresową a lokalizacją geograficzną.

Należy pamiętać, że komputer w Internecie nie zawsze posługuje się swoim prawdziwym adresem IP. Może on korzystać np. z usługi VPN. W takiej sytuacji widoczny będzie tylko adres IP serwera VPN, który może się znajdować w zupełnie innym kraju niż rzeczywisty komputer.

Usługa jest bezpłatna do użytku indywidualnego. Stąd jej użycie jest limitowane. Ustalone są dzienne, tygodniowe i miesięczne limity sprawdzeń. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych komercyjnych pakietów.

UWAGA: Nie prowadzimy wsparcia telefonicznego usługi geolokalizacji!
Pytania oraz uwagi odnośnie działania usługi można zgłaszać tylko i wyłącznie mailowo na adres geo@kodit.pl.