Dokładna geolokalizacja urządzenia

Twój zewnętrzny adres IP:35.172.164.32
Twój adres domenowy:ec2-35-172-164-32.compute-1.amazonaws.com
Dostawca Internetu (ISP):Amazon.com, Inc.
Internet mobilny:NieLokalizacja: naciśnij przycisk "LOKALIZUJ".W trosce o ochronę prywatności użytkowników przed ustaleniem lokalizacji i przesłaniem tych danych do naszego serwera wymagana jest zgoda użytkownika!

Aby przeglądarka mogła określić Twoją lokalizację, konieczne jest wyrażenie zgody na to. W tym celu należy nacisnąć odpowiedni przycisk (np. Firefox - "Udostępnij położenie", Chrome - "Zezwól", Internet Explorer - "Zezwól raz").

geolokalizacja adresu IP

Geolokalizacja dowolnego adresu IPGeolokalizacja HTML5 pozwala na ustalenia fizycznej lokalizacji urządzenia. Wykorzystując kilka możliwych źródeł danych (np. GPS, sieci Wi-Fi, stacje bazowe telefonii komórkowej, lokalizacja IP) jest ona z reguły dużo dokładniejsza niż geolokalizacja IP. W najlepszym przypadku dokładność może wynosić ok. 10 metrów. Największą dokładność w lokalizacji uzyskują smartfony oraz laptopy / komputery z włączoną kartą sieciową bezprzewodową. Komputery stacjonarne korzystające tylko z łącza przewodowego uzyskują już niestety gorszą dokładność, gdyż korzystają tylko z lokalizacji IP.

Geolokalizajca HTML5 jest funkcją przeglądarki internetowej i odbywa się po stronie klienta (a nie serwera). Z tego też powodu możliwe jest ustalenie tylko własnej lokalizacji. Obecnie jest wspierana przez wszystkiej najpopularniejsze przeglądarki.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:

Usługa dokładnej geolokalizacji urządzenia wykorzystuje następujące dane przesłane przez przeglądarkę użytkownika:
  • adres IP,
  • położenie urządzenia, z którego użytkownik korzysta: nazwa miejscowości i województwa, współrzędne geograficzne.
Dane te są wykorzystywane do ulepszania działania usługi (nanoszenie poprawek w przypadku błędnej lokalizacji) oraz prezentacji na mapie Google.

W przypadku wykorzystania danych do nanoszenia poprawek błędnej lokalizacji dane są anonimizowane, tak aby nikomu nie pozwoliły w żadnym przypadku na określenie dokładnej lokalizacji konkretnego użytkownika.

Przekazany nam konkretny adres IP jest zamieniany na opis całej puli adresowej. Natomiast współrzędne geograficzne są zamieniane na współrzędne wskazujące w przybliżeniu na centrum danej miejscowości. Następnie oryginalne dane są usuwane bezpowrotnie z naszej bazy danych. Nie przetwarzamy ani przechowujemy dalej tych danych.

Dokładne współrzędne przekazane przez przeglądarkę udostępniane są firmie Google tylko podczas wyświetlania niniejszej strony do wyświetlenia mapy określonego obszaru i wskazania znacznikiem podanej lokalizacji.

Naciskając przycisk "Lokalizuj" oraz wydając zgodę przeglądarce na udostępnienie swojego położenia wyrażasz dobrowolną zgodę na przekazanie nam opisanych wyżej danych.