Twój adres IP:

Twój zewnętrzny adres IP:35.172.216.157
Twój adres domenowy:ec2-35-172-216-157.compute-1.amazonaws.com
Przeglądarka:Array
System operacyjny:Array
Urządzenie:Komputer / laptop
Dostawca Internetu (ISP): Amazon.com, Inc.
Internet mobilny:Nie

Geolokalizacja adresu IP
Dokładna geolokalizacja własnego adresu IP



Adres IP to unikalny identifikator urządzenia (np. komputera, serwera, smartfonu, kamery itp.) podłączonego do sieci komputerowej np. Internetu. Na podstawie adresu IP można określić, skąd i dokąd przesyłane są dane.

Adres domenowy to natomiast adres komputera w postaci wygodnej dla człowieka. W przypadku zwykłego komputera adres domenowy raczej nie ma dużego znaczenia. Jednak w przypadku serwerów (np. www, ftp) dobry i prosty adres domenowy jest bardzo ważny.

Adres IP może być inny za każdym razem, kiedy odwiedzasz tą stronę. Wynika to z faktu, iż część dostawców Internetu (ISP) przydziela tylko dynamiczne adresy IP. Są to adresy zmienne i przypisane do danego odbiorcy na określony czas np. 24 godz. albo na czas danego połączenia. Po upływie czasu dzierżawy adres jest zwracany do póli i może go otrzymać inny użytkownik.
Często stosowane są jednak stałe adresy IP. Wtedy raz przypisany adres pozostaje niezmienny.

Często użytkownik nie łączy się z Internetem bezpośrednio - komputer nie jest podłączony bezpośrednio do gniazda / modemu otrzymanego od dostawcy Internetu. Gdy w domu lub firmie jest więcej komputerów, a w szczególności gdy używane są sieci bezprzewodowe, wymagane jest dodatkowe urządzenie zwane w skrócie zwyczajowo routerem.
Umożliwia ono dostęp wielu urządzeniom do Internetu, zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. W dalszym ciągu jednak od dostawcy Internetu otrzymujemy tylko 1 adres IP - adres IP zewnętrzny. Natomiast w sieci domowej komputery, smarfony używają adresów IP prywatnych. Wszystkie te urządzenia w Internecie przedstawiają się tym samym adresem IP - zewnętrznym.

Błąd zapisu: Unknown column 'browser' in 'field list'