Strona kodit.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli wyrażasz na to zgodę, kliknij na "x" w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. x

Twój adres IP:

Twój zewnę™trzny adres IP:54.227.6.156
Twój adres domenowy:ec2-54-227-6-156.compute-1.amazonaws.com
Przeglądarka:Array
System operacyjny:Array
Urządzenie:Komputer / laptop
Dostawca Internetu (ISP):Amazon.com
Internet mobilny:Nie

Geolokalizacja adresu IP
Dokładna geolokalizacja własnego adresu IPAdres IP to unikalny identifikator urządzenia (np. komputera, serwera, smartfonu, kamery itp.) podłączonego do sieci komputerowej np. Internetu. Na podstawie adresu IP można określić, skąd i dokąd przesyłane są dane.

Adres domenowy to natomiast adres komputera w postaci wygodnej dla człowieka. W przypadku zwykłego komputera adres domenowy raczej nie ma dużego znaczenia. Jednak w przypadku serwerów (np. www, ftp) dobry i prosty adres domenowy jest bardzo ważny.

Adres IP może być inny za każdym razem, kiedy odwiedzasz tą stronę. Wynika to z faktu, iż część dostawców Internetu (ISP) przydziela tylko dynamiczne adresy IP. Są to adresy zmienne i przypisane do danego odbiorcy na określony czas np. 24 godz. albo na czas danego połączenia. Po upływie czasu dzierżawy adres jest zwracany do póli i może go otrzymać inny użytkownik.
Często stosowane są jednak stałe adresy IP. Wtedy raz przypisany adres pozostaje niezmienny.

Często użytkownik nie łączy się z Internetem bezpośrednio - komputer nie jest podłączony bezpośrednio do gniazda / modemu otrzymanego od dostawcy Internetu. Gdy w domu lub firmie jest więcej komputerów, a w szczególności gdy używane są sieci bezprzewodowe, wymagane jest dodatkowe urządzenie zwane w skrócie zwyczajowo routerem.
Umożliwia ono dostęp wielu urządzeniom do Internetu, zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. W dalszym ciągu jednak od dostawcy Internetu otrzymujemy tylko 1 adres IP - adres IP zewnętrzny. Natomiast w sieci domowej komputery, smarfony używają adresów IP prywatnych. Wszystkie te urządzenia w Internecie przedstawiają się tym samym adresem IP - zewnętrznym.