Strona kodit.pl korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Jeżeli wyrażasz na to zgodę, kliknij na "x" w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. x

Geolokalizacja adresu IP


Podaj adres IP lub domenowy:
(np. 94.40.70.59 lub google.com)

Ares IP:54.227.6.156 (Twój własny adres)
Ares domenowy:ec2-54-227-6-156.compute-1.amazonaws.com
Kraj:United States
Region:Virginia
Miasto:Ashburn
Dostawca Internetu (ISP):Amazon.com
Internet mobilny:Nie
Jeżeli lokalizacja Twojego adresu IP jest nieprawidłowa, kliknij tutaj, aby spróbować zlokalizować się dokładniej.


Dokładna geolokalizacja własnego adresu IPGeolokalizacja adresu IP, czyli określenie położenia geograficznego komputera lub innego urządzenia sieciowego na podstawie adresu IP nie jest w 100% dokładna. O ile w przypadku dużych miast można przyjąć, że wskazania są raczej prawidłowe, to w przypadku wsi i mniejszych miasteczek, trzeba przyjąć dokładność rzędu kilkudziesięciu kilometrów. Zatem często może być wskazywane sąsiednie (z reguły większe) miasto.
W przypadku Internetu mobilnego (3G, LTE) często nie jest podawana rzeczywista lokalizacja użytkownika lecz lokalizacja siedziby dostawcy Internetu. Wtedy w zasadzie poprawnie podawana jest tylko nazwa kraju.

Jak działa Geolokalizacja IP? Sam adres IP nie daje wprost żadnej informacji o fizycznej lokalizacji urządzenia, do którego jest on przypisany. Nie istnieje żadna reguła, według której można by przyporządkować adres do danego miasta, regionu ani nawet kraju. Można jednak skorzystać z faktu, że konkretni dostawcy Internetu mają przypisane konkretne pule adresowe. Na tej podstawie tworzone są bazy danych zawierające powiązania między konkretną pulą adresową a lokalizacją geograficzną.